Home

Winncare Polska jest firmą o globalnym zasięgu pracującą nad rozwiązaniami dla osób wymagających pomocy przy poruszaniu się.

O charakterze firmy i jej produktów zawsze stanowiły innowacyjne rozwiązania, z naciskiem na łatwość użytkowania i bezpieczeństwo opiekunów oraz pacjentów we wszystkich sytuacjach, jakich wymaga sprawowanie opieki – w domach, szpitalach i wszelkiego rodzaju placówkach opiekuńczych.

O winncare polska


winncare polska podnośniki sufitowe łóżka rehabilitacyjne materace przeciwodleżynowe


winncare polska podnośniki sufitowe łóżka rehabilitacyjne materace przeciwodleżynowe


winncare polska podnośniki sufitowe łóżka rehabilitacyjne materace przeciwodleżynowe


łóżko rehabilitacyjne podwójne


WINNCARE_o-nas_pic-8


IMG_9483


110A8316


WINNCARE_o-nas_pic-5

Dostarczamy sprzęt medyczny najwyższej jakości

Tworzymy funkcjonalne i estetyczne urządzenia: podnośniki sufitowe Luna, podnośniki jezdne, pionizatory typu „sit-to-stand”, sprzęt kąpielowo-toaletowy, urządzenie do rehabilitacji chodu w odciążeniu, a także łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, poduszki i pozycjonery do układania pacjenta oraz meble. Nasze wyroby wyróżniają się nowoczesnym designem oraz najwyższą jakością wykonania, dlatego też bez obaw udzielamy na nasze produkty do 5 lat gwarancji. Nieustannie wdrażamy nowości technologiczne, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo dla pacjenta i opiekuna.
winncare polska podnośniki sufitowe łóżka rehabilitacyjne materace przeciwodleżynowe

Nasza misja

Jako Winncare Polska dostarczamy urządzenia ułatwiające sprawowanie opieki nad osobami niesamodzielnymi, dbając o to, by zapewnić pacjentom komfort na co dzień, a opiekunom pomagać w wypełnianiu ich obowiązków.

Wierzymy, że odpowiednie rozwiązania połączone z wiedzą pomagają zwiększać satysfakcję z wykonywanej pracy – bez względu na to czy dotyczy ona pacjenta czy bliskiej osoby w rodzinie zmagającej się z niepełnosprawnością.

Naszą misją jest ułatwianie i zwiększanie komfortu pracy opiekunów, pielęgniarek i pracowników medycznych, stojących każdego dnia przed wieloma trudnymi wyzwaniami. Równie ważne jest dla nas samopoczucie pacjenta, który zmaga się nie tylko z utrudnieniami fizycznymi, ale także z barierami psychicznymi, wynikającymi z niepełnosprawności.

Edukujemy personel medyczny

W Winncare Polska stawiamy na edukację, dlatego organizujemy cykliczne spotkania oraz webinary, podczas których nasi partnerzy i eksperci dzielą się merytoryczną wiedzą, prezentują sprzęt oraz edukują w zakresie jego poprawnej obsługi. Pokazujemy techniki bezpiecznego transferu, wyjaśniamy zasady postępowania w pracy z pacjentem unieruchomionym, uczymy jak właściwie pielęgnować i opiekować się osobą niesamodzielną oraz jak przeciwdziałać powstawaniu odleżyn. Pokazujemy jak dbać o własną higienę pracy. W naszych szkoleniach wzięło udział ponad tysiąc pracowników ochrony zdrowia i opiekunów zawodowych i niezawodowych z całej Polski.

Stworzyliśmy Akademię Winncare, aby wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem osoby zajmujące się opieką, zarówno w domu jak i w placówkach ochrony zdrowia oraz ośrodkach rehabilitacyjnych.


winncare szkolenia dla personelu medycznego


winncare polska podnośniki sufitowe łóżka rehabilitacyjne materace przeciwodleżynowe

list do Mikołaja z DPS

Działania społeczne

W Winncare Polska wspieramy zarówno lokalną społeczność, jak i dołączamy się do ogólnopolskich akcji charytatywnych. W każdym roku wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, nie tylko jako firma ale także pracownicy jako wolontariusze przy zbiórkach. Nasz zespół z ogromnym zaangażowaniem i wielkim sercem wspiera świąteczną akcję Szlachetna Paczka oraz List do Mikołaja z DPS. Winncare Polska jest sponsorem dziecięcej drużyny piłkarskiej w Lubsku oraz dorosłej w Jasieniu.

Winncare Polska Gazelą Biznesu

Z dumą informujemy, że został nam przyznany prestiżowy tytuł 
🔹 Gazeli Biznesu🔹

W 23 Edycji Rankingu Najbardziej Dynamicznych Małych i Średnich Firm.
Obecność w rankingu oznacza, że nasza firma należy do elity małych i średnich firm dynamicznie  rozwijających się i charakteryzującą się transparentnością.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce.  Puls Biznesu organizuje goPuls nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. 


Polska Nagroda Innowacyjności

Podczas VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości organizowanego przez Polska Agencja Przedsiębiorczości w Krakowie, zostaliśmy wyróżnieni nagrodą🏆🏆🏆🥇🥇🥇 Polska Nagroda Innowacyjności 2021Nagroda ta, to ogromne wyróżnienie dla nas i  docenienie naszej pracy, która codziennie skupia się na  tworzeniu nowych standardów w opiece nad pacjentem, w opiece domowej oraz opiece instytucjonalnej. 

Nagrody i wyróżnienia

Nasze produkty są doceniane również w konkursach i plebiscytach. W 2016 r. otrzymaliśmy nagrodę Czytelników w plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie za nasz podnośnik sufitowy, umożliwiający podnoszenie i transport chorych.

Podczas XVIII Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2018 i XVI Ogólnopolskiego Forum Onkologii i Psychoonkologii zajęliśmy 1 miejsce w plebiscycie publiczności za Najlepszy Produkt Stosowany w Opiece Paliatywnej roku 2018 za podnośnik Luna i wózkowannę Lambda.  

winncare polska dobre lubuskie nagroda podnośnik sufitowy Luna

Historia firmy

Firma została utworzona w Danii pod nazwą Ergolet w latach 70-tych. W 2008 r. została powołana Spółka polska pod nazwą Ergolet Polska sp. z o. o., która była odpowiedzialna za produkcję i dystrybucję produktów marki ERGOLET do duńskiej spółki Ergolet, która dalej dystrybuowała wyroby na rynki Europy Zachodniej, Skandynawii i Australii. Pierwsza sprzedaż systemu sufitowego Luna w kraju nastąpiła w kwietniu 2014 r. Od kwietnia 2018 Ergolet Polska stała się częścią francuskiej grupy Winncare co znaczenie poszerzyło wachlarz oferowanych produktów.

Partnerstwa:

kidoPartner
Krajowej Izby Domów Opieki
WINNCARE_logo-koalicjaCzłonek wspierający
Koalicję na Pomoc NiesamodzielnymWINNCARE_logo-pfszCzłonek wspierający
w Polskiej Federacji SzpitaliWINNCARE_logo-opzlCzłonek Organizacji
Pracodawców Ziemi LubuskiejWINNCARE_logo-ziphCzłonek Zachodniej Izby
Przemysłowo-Handlowej

Szukasz wiedzy o opiece i rehabilitacji? Odwiedź Akademię Winncare


więcej